Prezentujemy nową kolekcję tapet Heritage

powrót

Pobierz bezszwowe tekstury i używaj w swoich projektach

Heritage: Nowa kolekcja tapet z nutą historii

Nowa kolekcja tapet Heritage jest inspirowana elementami i motywami pochodzącymi z dawnych katalogów tapet, nawiązując jednocześnie do głębokich korzeni i wieloletniej historii Fiony.

Styl i trendy mają to do siebie, że zataczają koło, a dobre rzeczy nigdy nie wychodzą z mody. Dlatego też, w związku z opracowywaniem najnowszej kolekcji tapet serii Fiona, projektanci zajrzeli również do archiwów, by tam znaleźć inspiracje do jej stworzenia. Zaowocowało to kolekcją składającą się z przedruków dawnych tapet i elementów zaczerpniętych z motywów znalezionych w dawnych katalogach.

„Niewiele kolekcji na świecie ma taką historię jak ta, którą może pochwalić się Fiona,” opowiada Product Manager Anne Mette Jacobsen. „Od dawna chcieliśmy pokazać naszą wieloletnią historię, której korzenie sięgają aż 1896 roku. W tej kolekcji tapet pokazujemy wszechstronność ruchów artystycznych i inspirację zmieniających się czasów. Jednocześnie zauważamy wciąż rosnące zainteresowanie nurtem vintage, tj. stylem, który również reprezentuje ta kolekcja.”

Nostalgia i historia znów są w modzie

By nadać wyrazu kolekcji „Heritage,” w związku z jej wprowadzaniem, Fiona współpracowała z Duńczykiem, Uffe Buchardem, dziennikarzem modowym i dyrektorem kreatywnym Darling Creative Studio.

Uffe Buchard, syn malarza, zawsze miał słabość do tapet i wyrazu, który nadają one aranżowanym wnętrzom: „W chwili obecnej zauważalna jest rosnąca tendencja do tego, by dom w większym stopniu odzwierciedlał charakter osób, które w nim mieszkają. Pod tym względem tapety są przydatnym i prostym narzędziem, które może pomóc w pokazaniu indywidualnych upodobań i stworzeniu wyjątkowej atmosfery. Dzięki kolekcji w stylu vintage można też z łatwością przywrócić domom nieco nostalgii i historii. W chwili obecnej nie istnieje nic bardziej nowoczesnego.”

W skład serii Heritage wchodzą tapety inspirowane wieloma stylami artystycznymi – począwszy od rokoko, a skończywszy na art nouveau. Mogą one nadawać pomieszczeniu bardzo intensywny, lub przeciwnie, stonowany wyraz – jest to uzależnione od tego, w jaki sposób tapeta współgra z kolorami, meblami i akcesoriami, dzięki czemu można stworzyć świat pasujący do temperamentu danej osoby.

Pobierz bezszwowe tekstury >>

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem.